Глава Нацбанку заявив про різке зростання ринку іпотеки

По материалам "КорреспонденТ.net" За матеріалами "КорреспонденТ.net"

Тільки в липні банки видали українцям 974 іпотечних кредитів на загальну суму майже 800 млн гривень.

Рівень іпотечного кредитування в Україні повертається до показників 2018 року, що свідчить про одужання економіки від коронакризи. Про це повідомив глава Національного банку Кирило Шевченко на своїй сторінці в Facebook у п’ятницю, 10 вересня.

“Іпотека набирає обертів: за перші сім місяців року обсяг нових іпотечних кредитів перевищив 4,4 млрд гривень. Зокрема, в липні банки видали 974 іпотечних кредити на загальну суму 773,2 млн гривень”, – написав Шевченко.

Він зазначив, що за січень – липень поточного року обсяги нового кредитування зросли в 2,3 разу за кількістю договорів та більш ніж утричі в грошовому вираженні, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Ставки по іпотечних кредитах знижуються, але не настільки істотно. З початку 2021-го середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку (що становить понад 90% всіх угод) знизилася на 0,6%, до 13,4%, на первинному – на 0,1% до 16,8%.

“Радує, що все більше банківських установ приділяє увагу цьому сегменту кредитування. Так, у липні нові іпотечні кредити видав уже 21 банк, це рекордна кількість учасників ринку з грудня 2018 року, з тих пір НБУ почав опитувати банківське співтовариство з цього питання”, – додав глава Нацбанку.

Нагадаємо, в січні – березні 2021 року попит на кредити збільшився з боку бізнесу і населення, а попит на іпотеку був найвищим за всю історію спостережень.