Інвестиції в нерухомість: що потрібно знати, щоб заробити до 80%

За матеріалами "КорреспонденТ.net"

Інвестиції в нерухомість на сьогодні залишаються одним із найбільш вигідних способів заробітку. Але коли краще робити вкладення, які нюанси слід враховувати, як правильно підібрати квартиру для інвестування, щоб отримати максимальну вигоду? Розповідаємо на конкретному прикладі, на що слід звертати увагу, якщо вирішили інвестувати свої гроші в нерухомість.

Для початку, підшуковуючи об’єкт для інвестування, необхідно перш за все враховувати його ліквідність.

На ліквідність житлового комплексу впливає:

➡️ Надійність забудовника: необхідно перевірити, як багато комплексів здала будівельна компанія, у якому темпі вона здає об’єкти і чи не було скандалів з їх уведенням в експлуатацію.

➡️ З огляду на сьогоднішню ситуацію з епідемією коронавірусу і посиленням через це попиту на заміське житло, залишається важливим вибір місця розташування житлового комплексу: найбільш вдалим буде варіант ЖК, який знаходиться за містом біля лісу, парку, водойм.

➡️ У тренді також залишаються житлові комплекси з розвиненою і продуманою інфраструктурою.

➡️ Що стосується самого житла, то в ідеалі це має бути квартира з сучасним плануванням з терасою. Найбільш ліквідними вважають 1-кімнатні квартири площею 40-45 м2 та 2-кімнатні – 60-75 м2.

Прикладом комплексу в ближньому передмісті Києва, що відповідає зазначеним вище вимогам і показує високий рівень ліквідності, слугує ЖК бізнес-класу ”Crystal Avenue”. Забудовник – компанія “НоваБудова”, що має понад 15 років досвіду в будівництві житлових комплексів в передмісті Києва й у Львові. Цей проєкт розташований на Петропавлівській Борщагівці і цікавий інвесторам із ряду причин:

✓ Збережено високі темпи будівництва

✓ Розташування і транспортна розв’язка – 300 метрів до Києва, 7 хвилин до метро “Житомирська”

✓ Розвинена інфраструктура – поруч знаходяться різноманітні торгові центри і гіпермаркети (“Епіцентр”, “4ROOM”, “Ашан”) й інші заклади комерційного та соціального спрямування, а на території ЖК передбачено супермаркет “Сільпо”

✓ Сучасне будівництво забезпечено використанням надійних матеріалів (монолітно-каркасна технологія, червоний керамоблок, вентильований фасад)

✓ Безпека і комфорт – закрита територія, цілодобова охорона з відеоспостереженням

Також варто пам’ятати, що потенційний прибуток залежить від етапу, на якому придбано житло.

Етапи інвестування в нерухомість

❶ Ідеальний варіант – придбати квартиру на початковому етапі будівництва. Різниця між купівлею квартири на стадії котловану і перепродажем готового житла може становити в середньому до 50%. А якщо продати нерухомість на етапі завершення ЖК, прибуток може досягати 80-100%.

❷ Менш ризикована інвестиція – на пізніх етапах будівництва, що дозволить отримати прибуток у розмірі до 30%.

❸ Безризиковий варіант, але найбільш довгостроковий – купити житло в зданому будинку й дочекатися, коли комплекс добудують. А поки можна зробити ремонт і здавати квартиру в оренду.

ЖК “Crystal Avenue” підтверджує ці варіанти. Так, будівництво комплексу почалося в ІІІ кварталі 2017 року з ціною 16 000 грн за м2. По завершенню будівництва першої черги житло за переуступкою в цьому будинку коштувало вже 26 000-28 000 грн за м2, тобто заробіток інвесторів досяг понад 50%.

Аналогічна ситуація і з іншими будинками в комплексі. Сьогодні вартість квадратного метра в ЖК – до 22 900 грн за м2, а прогнозована забудовником ціна по завершенню останньої черги складе 30 000 грн за м2. Переуступка на неї становитиме приблизно до 35 000 грн за м2.

Динаміка вказує, що зараз – оптимальний варіант для купівлі квартири в ЖК із мінімальними ризиками, адже в подальшому вартість житла буде тільки збільшуватися, а ризики – зменшуватися. У випадку з ЖК “Crystal Avenue” від “НоваБудова”, з огляду на прогнози щодо різниці між нинішньою та фінальною вартістю квадратного метра, інвестори комплексу точно опиняться у виграші.

Джерело аналітичних даних: BudNews

Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине